Kód tovaru: 1033

ATN X-Sight 4K Pro 5-20x (denní/noční puškohled)

Hodnotenie Nie je ešte ohodnotené

Spoločnosť ATN si pre rok 2018 prichystala niekoľko noviniek. Tou hlavnou je úplne nový koncept digitálneho nočného videnia ATN X-Sight 4K Pro.
Novinka je vyrábaná rovnako ako predchodca ATN X-Sight HD II v dvoch verziách objektívov - 5-20x a 3-14x.

Ultra HD puškohľad s revolučným senzorom má neskutočne ostrý obraz s obrovským rozlíšením 4K (3864x2218 pixelov). Pri tomto rozlíšení už nedochádza po digitálnom priblížení k pixelizácia (rozostrenie) obrazu.

Nový dvojjadrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core spoločne so senzorom ATN 4K M265, 3864 (H) x 2218 (V) vytvára obrovský skok vo výkone digitálnych puškohľadov

Štandardom je novo nahrávania vo frekvencii až 120 snímok za sekundu. Pri tomto extrémne rýchlom zázname je možné detailne krokovať (spomalene prehrať) zásah na zver a zobraziť presný dopad strely v cieli. V puškohľade je možné nastaviť niekoľko druhov používaného streliva, alebo 10 zbraní na ktorých puškohľad budete používať.


NAJVÄČŠIE VÝHODY Oproti konkurenčným výrobkom: Extrémne dlhá výdrž batérie +18 hodin

Hliníkové telo zaručujúce dlhú životnosť.

Vzdialenosť oka od okuláru je teraz oveľa väčší 9 cm (rovnako ako pri dennej optike), konkurenčné výrobky majú maximálne 4 cm. Už nemusíte montovať puškohľad až "k nosu"

Digitálny zoom už "nekazí" obraz, je stále rovnako ostrý aj na najväčšie priblíženie!

Veľkosť / dĺžka puškohľadu je proti konkurencii o 25 % menšia, vyzerá ako denná optika

X-Sight 4K 3-14x má dĺžku 35 cm oproti tomu Yukon RT 6x50 46 cm.

Súčasťou je montáž na klasické lovecké guľovnice, možno použiť aj na všetky denné puškohľady s tubusom s primerom 30 mm

Denná prevádzka tu nie je náhradka ako u konkurencie, ale možno využiť skvelý obraz v celom rozsahu priblíženia ako vo dne (farebne), tak aj v noci (čiernobiele, alebo zelené zobrazenie)

Display v okulári má rozlíšenie 1280x720px (921 600 bodov) -> Yukon RT - 768x576px (436 608 bodov). ATN má 2x jemnejší zobrazenie

Rozlíšenie systému 600lp / mm

NOVÁ ERGONÓMIA
Ovládacie tlačidlá boli prerobené a Výsledkom je jednoduchšie ovládanie puškohľadu.

Kryt ktorý u predchádzajúceho modelu X-Sight II HD zabezpečuje batéria má pri novom modeli úplne inú fuknciu -> Zoom (priblíženie). Možno ľahko používať aj v zimných, rovnako tak i stlačenie tlačidiel je oveľa príjemnejšie aj pre veľké prsty.

VÝDRŽ puškohľady NA BATÉRIE
Bezkonkurenčná výdrž na jedno nabitie! Už nemusíte nosiť náhradné batérie, alebo kupovať náhradné zdroje.

Nový dvojjadrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core nie je len extrémne rýchly, ale tiež neuveriteľne úsporný. Prvý digitálny puškohľad na svete ktorý vydrží viac ako 18 hodín v prevádzke na jedno nabitie.

Batérie (výrobca Panasonic) sú integrované a vďaka novému procesoru ktorý je extrémne úsporný.

Tieto batérie majú životnosť 1000 nabíjacích cyklov. To znamená 18 000 hodín / 6 rokov nepretržitej prevádzky.

Nabíjanie prebieha pomocou rychlonabíjecího kábla / konektora USB-C. Pri novom konektora USB-C už nezáleží ako otočíte konektor pri napájaní.

ODOLNOSŤ voči spätnému rázu
Novo vďaka integrovaným batériám a kompletne novej elektronike bol tento puškohľad otestovaný na výstave Shot Show v Las Vegas na kaliber .50 BMG - úsťová energia 16 000 J - 20 000 J. Pre porovnanie ráže 30-06 Spr má 4000J.

 

Avšak výrobcom doporučená odolnosť je do ráže .470 Nitro Express (8000 J)

nastrelenie
Spôsob nastrelenie je u výrobkov ATN oveľa jednoduchšie ako u dennej optiky. Ak si zvolíte funkciu nastrelenie máte k dispozícii dva zámerné kríže.

Vystrelíte na stred terča a zásah je napríklad 10 cm nad stredom. Jednoducho posuniete druhý kríž v puškohľadu na miesto dopadu strely.

atn-x-sight-4k-pre-5-20x-denni-nocni-puškohľad-original (11)

Teraz teda máte jeden kríž na stredu terča a druhý kríž máte posunutý na miesto dopadu. Potvrdíte jedným tlačidlom a puškohľad zmeniť Nástrelné hodnotu na druhý kríž ktorým bol označený dopad strely (10cm nad stredom). Pri nastreľovanie stačí iba 2 rany -> tá druhá už je len pre potvrdenie nástrelu :)

CHYTRÝ diaľkomer
Tento softvérový diaľkomer pracuje na výpočet vzdialenosti podľa výšky terča na ktorý mierim. Napríklad pokiaľ viem, že papierový terč má výšku 60cm, označím teda horný a spodný okraj terča a puškohľad dopočíta vzdialenosť.

Tento spôsob prepočtu vzdialenosti sa úspešne používa napríklad na zver vysokú, kde sú priemerné výšky zveri veľmi podobné, avšak u zveri čierne sú výšky veľmi rozdielne.

Laserový diaľkomer ABL
Novinka v presných laserových diaľkomer. Už nemusíte kupovať puškohľad s integrovaných laserovým diaľkomerom, ktorý je objemný, o 0,5kg ťažšie a využijete ho párkrát do roka.

abl_1000_compatibity_img_01

ATN vyvinulo prídavný diaľkomer spojený bezdrôtovo pomocou Bluetooth. Nasadíte ho len vtedy, keď ho budete potrebovať. Pridáva sa na slnečnú clonu, ktorá je súčasťou balenia puškohľadu. Týmto spôsobom máte zaistené, že diaľkomer mieri na rovnaké miesto, ako puškohľad.

Diaľkomer obsahuje tiež zameriavací laser pre kontrolu zameranie cieľa.

Diaľkomer-atn

Stačí stlačiť tlačidlo a vzdialenosť sa Vám bezdrôtovo presunie na displej puškohľadu, ktorý pomocou balistického kalkulátora ihneď posunie zámernou osnovu podľa aktuálnych podmienok, ktoré si puškohľad zistia z integrovaných snímačov -> Vlhkosť vzduchu, zámerný uhol, uhol náklonu zbrane, teplotu, barometrický tlak a vďaka GPS tiež nadmorskú výšku prípadne vplyv vetra podľa nastavenej sily a azimutu.

Batéria vydrží viac ako 6 mesiacov nepretržitej prevádzky so zapnutým Bluetooth!

Kompatibilita: ATN X-SIGHT, ATN MARS HD, ATN X-SIGHT 4K PRO, ATN MARS 4

hmotnosť 360 g

balistický KALKULÁTOR
Už nemusíte používať drahé externé senzory. Puškohľad obsahuje čidlá na Vlhkosť vzduchu, zámerný uhol, uhol náklonu zbrane, teplotu, barometrický tlak a vďaka GPS tiež nadmorskú výšku. Jediné čo musíte do kalkulátora zadať sú parametre použitého streliva, vzdialenosť na ktorú máte zbraň nastrelenie a vzdialenosť stredu optiky od hlavne.

Tento kalkulátor výborne dopočítava vplyv vetra na zásah v cieli. Vďaka vstavanému kompasu dokáže určiť aký vplyv (podľa smeru odkiaľ vietor fúka) má vietor na posun dráhy strely.

 Je nutné zadať silu a azimut vetra. Podľa týchto rád je možné určiť silu vetra s veľmi malou odchýlkou:

· 1 - 2 m / s - je cítiť vietor na tvári, veľké listy a tráva sa pohybujú

· 2 - 3,6 m / s - malé listy a ťažké stonky tráv sa pohybujú

· 2,7 - 4,5 m / s - pohybujú sa špice malých stromčekov

· 3,6 - 5,4 m / s - pohybuje sa krovia

· 4,5 + m / s - stromy / konáre sa pohybujú

Tento balistický kalkulátor naozaj funguje, ideálne s ABL laserovým diaľkomerom.

streamované video
Zdieľajte zážitky s ostatnými lovcami! ATN X-Sight 4K dokáže v rovnakú chvíľu nahrávať vo Full HD, Streamovať 720p a tiež zobrazovať lovci lovenou zver.

atn-x-sight-4k-pre-5-20x-denni-nocni-puškohľad-original (3)

RAV NAHRÁVANIE VIDEA po výstrele
Už nikdy nezmeškajte neopakovateľnú situáciu. Všetko si jednoducho nahrajte. Puškohľad ATN 4K spozná kedy zbraň vystrelila (podľa spätného rázu) a dokáže uložiť video 5 až 30 sekúnd pred výstrelom a 5 až 30 sekúnd po výstrele.

Stačí stlačiť jedno tlačidlo a o nič sa už nestaráte, puškohľad neustále nahráva a uloží úsek požadovaného videa automaticky.

MONTÁŽ NA ZBRAŇ
Súčasťou puškohľadu je tiež niekoľko montážou na weaver (Picatinny) lištu.

1. Štandardné montážne oko so základňou na weaver s podhľadom

2. Štandardné montážne oko so základňou na weaver s podhľadom, ktoré má navyše v hornej časti po oboch stranách krátke weaver lišty na upevnenie prísvitu a ďalšieho príslušenstva

3. Obrovský posun vo spríjemnenie použitia tohto puškohľadu je diel ktorý je v tvare L, to znamená že už posúva puškohľad bližšie ku strelci bez nutnosti dokupovať dlhšej montážnej lišty. Napríklad na guľovnice typu Brno 98, kde je poistka na závere veľa vysoká tak nebude už s touto montážou žiadny problém.

ŠTANDARDOM U VÝROBKOV ATN JE:
- veľká možnosť nastavenia:

- citlivosť na zbytkové svetlo

- veľa druhov a farieb zámerných krížov

- prehrávanie natočených videí priamo v zariadení, nie je nutné vyberať MicroSD kartu alebo po Wi-Fi sťahovať videá

- prepojiť zariadenie s mobilom a zobraziť rovnaký obraz na mobile na ktorý puškohľad v rovnakú chvíľu mieri

- ovládanie pomocou mobilnej aplikácie Android / iOS

- používať laserový dálkom

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia.
Top

Kontaktujte nás

Môžete nás kontaktovať v Utorok až Piatok od 9.00 - 12.00 h a od 13.00 - 17.30 h, v Sobotu od 9.00 - 12.00 h. 

Tel: +421 903 202 103
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 

Nákup na splátky

U nás môžete využiť nákup na splátky cez spoločnosť Quatro.

Quatro - nákup na splátky